Posted on: Ocak 26, 2021 Posted by: MÜŞERREF ÖNAL Comments: 0


🍁1. Hayatınızda bir şeyler yolunda gitmeyebilir sakın gününüzü ıskalamayın. O gün size verilmiş bir armağan ve günler, aylar, yıllar geçtiğinde keşke demeniz muhtemel. Hayatınızın “iyi ki” ile dolmasını istiyorsanız hayatı ıskalamayın.


🍁2. Önemli olan sizsiniz, günün sonunda kendinizle kalacaksınız. Bu yüzden kendinize iyi bakın, ruhunuzu canlı kılın. Her günü, bir gün yalnız kalabilme ihtimalinizi göz önünde bulundurarak yaşayın. Ve şartlar ne olursa olsun her gün kendiniz ve kalbiniz ile baş başa kaldığınız minimum 30 dakika ayırın. Bu, ileride tek başınıza kalmanız gerektiğinde daha dik ve kendine güvenen bir birey olmanızı sağlayacaktır.

🍁3. Okulunuzu, derslerinizi çok önemseyin. Dolmak için en doğru zamandasınız. Ve unutmayın daima bilginiz ile uğurlanırsınız. Hayat önünüze birden fazla engel çıkartacaktır, tüm zorlukların sizi daha güçlü kılacağından emin olun. Ve sakın pes etmeyin. Yeri gelince insan gözlerindeki yaşlar çalışma kağıdını ıslatırken dahi güçlü olmaya çalışarak hayallerinin peşinden koşmaya devam ediyor.


🍁4. Bulunduğunuz şehri gezin. Emin olun bundan daha bol vaktiniz olmayacak geçen her gün vaktiniz daha kısıtlı bir hal alacak. Belki pandemi sebebiyle erteliyor olabilirsiniz ancak sizin için ilk doğru fırsatta gezin. Ne o yaşlar tekrar geri gelecek ne de sorumluluklarınız o kadar izin verecek. Gezin, okuyun, öğrenin. Birden fazla mekanı, alanı heybenize katın..


🍁5. Günün sonunda hiçbir şeyden pişman olmayın. Yaşanan her şey sizin için ve önemli olan sonuç değil o süreçte hissettikleriniz ve kazanımlarınız. Eğer bugün bu kadar derin yaralar almamış olsaydınız, ileride çok daha büyük yaralar alabilirdiniz. Hayatın kontrolü elinizde değil siz sadece elinizden gelenin en iyisini yapmakla mükellefsiniz.

Leave a Comment