Posted on: Haziran 20, 2020 Posted by: MÜŞERREF ÖNAL Comments: 0

Bugün 20 Haziran 2020 Cumartesi.

Bugün geleceğin inşasında yadsınamaz öneme sahip olan gençlerin hayatını bağladıkları bir sınavın zili çaldı.

Bugün öğrenciler öylesine hayatlarını bağladılar ki bu sınava hem geleceklerini, hayallerini, ümitlerini hem de nefes alıp verme kudretlerini…

Gençler, sizler geleceği bugün inşa etmeye başlıyorsunuz, sınavı kazansanız da kazanmasanız da başarılı olsanız da olmasanız da…

Bu ülke sizin, bu yönetim sizin, Türkiye sizsiniz.

Ya bugün pes eder ve kadere boyun eğersiniz ya da tarihi kalın kaplı defterlerinize not eder,” dimdik durur, hür ve bilinçli bir birey olur ve Atatürk’ün bahsettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşırsınız.

Sizler; “ülke ne halde ben bu ülkeden gitmek istiyorum” diyen değil, ben bu ülkeyi kendim için, çocuklarım için, ülkeyi miras bıraktığım gençler için daha iyi bir yere getireceğim diyecek olan gençlersiniz.

Bugün yaşayanlar gün gelecek ömürleri bitecek ve toprak olacaklar…

Bizler bu dünyada layık görüldüğümüz nefesi tüketecek ve ardında bıraktıklarıyla öbür dünyaya göçüp gideceğiz.

Biz Türk milleti o gün gelene kadar siz mirasçılarımız için elimizden geleni yapmakla yükümlüyken sizler de kendi mirasçılarınız için çalışmak ve emek vermekle mükellefsiniz.

Ulu Önder, Türkiye’nin kurucu Cumhurbaşkanı, fikir ve vicdan hürriyetini her fırsatta vurgulayan ve bizleri çalışkan olarak yücelten Başkomutanın şu sözlerini ezber edin:

“Başımıza neler örülmek istenildiği ve nasıl karşı koyduğumuz ve daha doğrusu milletin arzu ve emellerine uyarak ve onun yardımıyla nasıl çalıştığımız görülmeli ve gelecek kuşaklar için ibret ve uyanıklığı gerektirmelidir. Zaten her şey unutulur. Fakat biz her şeyi gençliğe bırakacağız. O gençlik ki hiçbir şeyi unutmayacaktır; geleceğin ışık saçan çiçekleri onlardır. Bütün umudum gençliktedir!”

Sizler geleceğin umudusunuz.

View this post on Instagram

Bugün 20 Haziran 2020 Cumartesi. Bugün geleceğin inşasında yadsınamaz öneme sahip olan gençlerin hayatını bağladıkları bir sınavın zili çaldı. Bugün öğrenciler öylesine hayatlarını bağladılar ki bu sınava hem geleceklerini, hayallerini, ümitlerini hem de nefes alıp verme kudretlerini… Gençler, sizler geleceği bugün inşa etmeye başlıyorsunuz, sınavı kazansanız da kazanmasanız da başarılı olsanız da olmasanız da… Bu ülke sizin, bu yönetim sizin, Türkiye sizsiniz. Ya bugün pes eder ve kadere boyun eğersiniz ya da tarihi kalın kaplı defterlerinize not eder,” dimdik durur, hür ve bilinçli bir birey olur ve Atatürk’ün bahsettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşırsınız. Sizler; “ülke ne halde ben bu ülkeden gitmek istiyorum” diyen değil, ben bu ülkeyi kendim için, çocuklarım için, ülkeyi miras bıraktığım gençler için daha iyi bir yere getireceğim diyecek olan gençlersiniz. Bugün yaşayanlar gün gelecek ömürleri bitecek ve toprak olacaklar… Bizler bu dünyada layık görüldüğümüz nefesi tüketecek ve ardında bıraktıklarıyla öbür dünyaya göçüp gideceğiz. Biz Türk milleti o gün gelene kadar siz mirasçılarımız için elimizden geleni yapmakla yükümlüyken sizler de kendi mirasçılarınız için çalışmak ve emek vermekle mükellefsiniz. Ulu Önder, Türkiye’nin kurucu Cumhurbaşkanı, fikir ve vicdan hürriyetini her fırsatta vurgulayan ve bizleri çalışkan olarak yücelten Başkomutanın şu sözlerini ezber edin: “Başımıza neler örülmek istenildiği ve nasıl karşı koyduğumuz ve daha doğrusu milletin arzu ve emellerine uyarak ve onun yardımıyla nasıl çalıştığımız görülmeli ve gelecek kuşaklar için ibret ve uyanıklığı gerektirmelidir. Zaten her şey unutulur. Fakat biz her şeyi gençliğe bırakacağız. O gençlik ki hiçbir şeyi unutmayacaktır; geleceğin ışık saçan çiçekleri onlardır. Bütün umudum gençliktedir!” Sizler geleceğin umudusunuz. . . . . . . . #mustafakemalatatürk #covid19 #gençler #lgs2020 #pandemi #kadıncinayetleri #adalet #hak #hukuk #kitaphuzurdur #kitapyorumu #okudumbitti #10dakika10kitap #okumahalleri #okudumbitti #okuyorum #okursanbiter #bookstagramfeature #bookphotography #booklovers #bookstagram #ig_captures #ig_fotografduragi #ig_captures #vsco_dunyam #vscocam #instabook #okudumey

A post shared by Masada Mesele (@masadamesele) on

Leave a Comment