Posted on: Haziran 22, 2020 Posted by: MÜŞERREF ÖNAL Comments: 0

Hayat öyle gerginlikleri öyle üzüntüleri öyle olumsuzlukları içinde barındırıyor ki…

Yeri geliyor insan iyiyi, güzeli, olumluyu; göremez, duyamaz, hissedemez oluyor.

Sevginin sevgiyi beslemesi gerekirken nefret nefreti besliyor ve günün sonunda bir kucak dolusu üzüntü kalıyor heybemizde.

Oysa ki daha çok umut lazım bizlere…

Daha çok kırmızı, daha çok turuncu, daha çok sarı, daha çok yeşil, daha çok mavi, daha çok mor, daha çok beyaz lazım bizlere…

Bizlere, fedâkar olmak ile iyi olmak arasındaki çizgiyi tüm ruhuna sindirmiş bir Erkân…

Bizlere, güven duygusunu iliklerimize kadar aşılayan bizleri bir anne, bir baba gibi saran sarmalayan bir Yâkıb…

Bizlere, aşk yorganıyla örtülmüş, bu duygunun büyüsüyle büyümüş bir Akana…

Bizlere, iletişimsizliğin umursamazlığa karıştığı, kendi derdimizin başka dertlerden üstün sayıldığı, empatinin tozlu bir rafa kaldırıldığı bu acımasız dönemde; ifade gücümüzü artıran, aklı ve kalbi birbirine yoldaş kılan bir Zuhr…

Bizlere gönlü yumuşacık eyleyen, evveli ve ahiri belirgin kılan bu kavuşma arzusu, bir özlem; bizlere bir Narka…

Bizlere saflığı, temizliği, ruhun en büyük besini olan merhameti, iyi niyeti, sevgiyi, saygıyı, alçakgönüllü olmayı öğrenmek… Bizlere yaşamın varoluş nedenini bilmek lazım.

Bizlere İlge lazım.

Ben sizlere bir güzel kadın @sulealkış ve bir güzel ruh #hare bırakayım, sizler de lütfen okuyun. Okuyun ki ruhunuzu sarsın varlık sebebiniz, okuyun ki size armağan edilmiş bu ömrü tüm ruhunuz ve tüm bedeniniz ile kucaklayın.

.

Ne güzel anlatmış bu güzel kadın, bu güzel anne bir canı… Harikulade kalemin satırlarıyla baş başa bırakayım sizi o halde…

“…Rahim bir toprak ve orada yetişen tohum ise senin rahminden besleniyor. Karnındaki su ile yıkanıyor. Aldığın hava ile soluklanıyor ve sabit sıcaklıkta kendini güvende hissediyor. Hava, su, ateş, toprak: Dünyanın tüm yaşam kaynakları senin rahminde ona can oluyor. O halde karnındaki bebeğinin dünyası sensin. Beden sağlığın kadar zihin sağlığını da önemsemelisin. O halde arınmaya önce zihninden başlamalısın ki onu da temiz bir toprakta yeşert. Önce sen!

Çünkü sen arındıkça, sen mutlu oldukça, sen farkındalığına ulaştıkça, sen kabullendikçe, sen kendini sevdikçe önce zihnin temizlenecek.

Kimin rahminden doğduğun önemli fakat nasıl bir rahimden doğurduğun da önemli. İncinin beyazdan başka renk katmanına dönüşmesine müsaade etme. O inci ki senin döllenen yumurtan. O inci ki içinden ışıldayan bir insana dönüşen can parçan. Fedâkar olmakla iyi olmak arasındaki o ince çizgiyi iyi anla. Çünkü iyi olmak bir gereklilik iken, fedâkar olmak ise yalnızca kendini ezmektir.”

View this post on Instagram

Hayat öyle gerginlikleri öyle üzüntüleri öyle olumsuzlukları içinde barındırıyor ki… Yeri geliyor insan iyiyi, güzeli, olumluyu; göremez, duyamaz, hissedemez oluyor. Sevginin sevgiyi beslemesi gerekirken nefret nefreti besliyor ve günün sonunda bir kucak dolusu üzüntü kalıyor heybemizde. Oysa ki daha çok umut lazım bizlere… Daha çok kırmızı, daha çok turuncu, daha çok sarı, daha çok yeşil, daha çok mavi, daha çok mor, daha çok beyaz lazım bizlere… Bizlere, fedâkar olmak ile iyi olmak arasındaki çizgiyi tüm ruhuna sindirmiş bir Erkân… Bizlere, güven duygusunu iliklerimize kadar aşılayan bizleri bir anne, bir baba gibi saran sarmalayan bir Yâkıb… Bizlere, aşk yorganıyla örtülmüş, bu duygunun büyüsüyle büyümüş bir Akana… Bizlere, iletişimsizliğin umursamazlığa karıştığı, kendi derdimizin başka dertlerden üstün sayıldığı, empatinin tozlu bir rafa kaldırıldığı bu acımasız dönemde; ifade gücümüzü artıran, aklı ve kalbi birbirine yoldaş kılan bir Zuhr… Bizlere gönlü yumuşacık eyleyen, evveli ve ahiri belirgin kılan bu kavuşma arzusu, bir özlem; bizlere bir Narka… Bizlere saflığı, temizliği, ruhun en büyük besini olan merhameti, iyi niyeti, sevgiyi, saygıyı, alçakgönüllü olmayı öğrenmek… Bizlere yaşamın varoluş nedenini bilmek lazım. Bizlere İlge lazım. Ben sizlere bir güzel kadın @sulealkis ve bir güzel ruh #hare bırakayım, sizler de lütfen okuyun. Okuyun ki ruhunuzu sarsın varlık sebebiniz, okuyun ki size armağan edilmiş bu ömrü tüm ruhunuz ve tüm bedeniniz ile kucaklayın. . Ne güzel anlatmış bu güzel kadın, bu güzel anne bir canı… Harikulade kalemin satırlarıyla baş başa bırakayım sizi o halde… “…Rahim bir toprak ve orada yetişen tohum ise senin rahminden besleniyor. Karnındaki su ile yıkanıyor. Aldığın hava ile soluklanıyor ve sabit sıcaklıkta kendini güvende hissediyor. Hava, su, ateş, toprak: Dünyanın tüm yaşam kaynakları senin rahminde ona can oluyor. O halde karnındaki bebeğinin dünyası sensin. Beden sağlığın kadar zihin sağlığını da önemsemelisin. O halde arınmaya önce zihninden başlamalısın ki onu da temiz bir toprakta yeşert. Önce sen!"

A post shared by masadakitap (@masadakitap) on

Leave a Comment