Posted on: Haziran 22, 2020 Posted by: MÜŞERREF ÖNAL Comments: 0


En büyük hazineniz ilim.
Elinizdeki mesleği öylesine iyi öğrenin ki gün geldiğinde eksik olduğuna inandığınız kanunlara boyun eğmek yerine eksik olana yanlış olana “DUR” diyebilin, diyebilelim.!
Okuduğunuz okulları “eğitim yok” diye suçlayarak vakit kaybetmek yerine kitapları açın ve konuyu kaynağından öğrenin.
Yumuşatılmış ismi ile “kopya” gerçek ismi ile “emek hırsızlığı” yaparak bölüm geçip, makam kazanıp bilgisizliğiniz ile oturduğunuz koltuğa iş bilmezlik ile ihanet ederek milyonların hakkını yemeyin.

Hakkıyla okuyun.!
Ve madem ilgili makamlar yapması gerekeni yapmıyor, madem şikayetçiyiz, madem canımız acıyor, madem DUR! demek istiyoruz.
O halde öğrendiğimiz ilim ile dur diyelim.
Kanun mu çıkartmıyorlar?
O halde çalışıp kanun çıkartan makamlara gelelim.
Suçlar cezasız mı kalıyor?
O halde ceza vermeye yetkili konuma gelene kadar emek verelim.
Eğer şu an bir şeylere gücümüz yetmiyor ise, bugün Eylül’ün bugün Leyla’nın, bugün Ayşe’nin, bugün Ceren’in, bugün Şeyma’nın ve Tuğba’nın, bugün Merve’nin, bugün binlerce kadının hesabını soramıyorsak en azından canlarının nasıl yandığını unutmayın, unutmayalım.
Ve bir gün gücü yetenler olacağımıza inanarak hak arama yolunda emek verelim!

Hiçbir suç cezasız kalmamalı.! .

View this post on Instagram

OKUYUN! . En büyük hazineniz ilim. Elinizdeki mesleği öylesine iyi öğrenin ki gün geldiğinde eksik olduğuna inandığınız kanunlara boyun eğmek yerine eksik olana yanlış olana "DUR" diyebilin, diyebilelim.! Okuduğunuz okulları "eğitim yok" diye suçlayarak vakit kaybetmek yerine kitapları açın ve konuyu kaynağından öğrenin. Yumuşatılmış ismi ile "kopya" gerçek ismi ile "emek hırsızlığı" yaparak bölüm geçip, makam kazanıp bilgisizliğiniz ile oturduğunuz koltuğa iş bilmezlik ile ihanet ederek milyonların hakkını yemeyin. Hakkıyla okuyun.! Ve madem ilgili makamlar yapması gerekeni yapmıyor, madem şikayetçiyiz, madem canımız acıyor, madem DUR! demek istiyoruz. O halde öğrendiğimiz ilim ile dur diyelim. Kanun mu çıkartmıyorlar? O halde çalışıp kanun çıkartan makamlara gelelim. Suçlar cezasız mı kalıyor? O halde ceza vermeye yetkili konuma gelene kadar emek verelim. Eğer şu an bir şeylere gücümüz yetmiyor ise, bugün Eylül'ün bugün Leyla'nın, bugün Ayşe'nin, bugün Ceren'in, bugün Şeyma'nın ve Tuğba'nın, bugün Merve'nin, bugün binlerce kadının hesabını soramıyorsak en azından canlarının nasıl yandığını unutmayın, unutmayalım. Ve bir gün gücü yetenler olacağımıza inanarak hak arama yolunda emek verelim! Hiçbir suç cezasız kalmamalı.! . . . . . . #kadıncinayetleri #adalet #hak #hukuk #kitaphuzurdur #kitapyorumu #okudumbitti #10dakika10kitap #okumahalleri #okudumbitti #okuyorum #okursanbiter #bookstagramfeature #bookphotography #booklovers #bookstagram #ig_captures #ig_fotografduragi #ig_captures #vsco_dunyam #vscocam #instabook #okudumeyal #farabi

A post shared by masadakitap (@masadakitap) on

Leave a Comment